Jakie są ceny mieszkań w Bydgoszczy i Toruniu, a jakie w gminach ościennych? Dowiesz się tego z najnowszego raportu portalu Nieruchomosci-online.pl „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”.
Aglomeracja bydgosko-toruńska obejmuje dwa główne ośrodki miejskie, Bydgoszcz i Toruń, a także otaczające gminy: Koronowo, Dobrcz, Osielsko, Sicienko, Dąbrowa Chełmińska, Białe Błota, Nowa Wieś Wielka, Zławieś Wielka, Łubianka, Chełmża, Łysomice, Lubicz, Obrowo, Wielka Nieszawka, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski.
Raport „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości” w sposób przekrojowy przedstawia zróżnicowanie średnich cen ofertowych mieszkań, domów i działek w aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Dzięki temu łatwiej podjąć decyzję, czy korzystniejszy będzie zakup nieruchomości z rynku wtórnego w większym mieście, czy w gminie ościennej. Kilka głównych wniosków z analizy:
- Podaż mieszkań na sprzedaż w 340-tysięcznej Bydgoszczy jest ponad dwa razy większa niż w blisko 200-tysięcznym Toruniu. W pierwszym mieście było to 2 496 ogłoszeń, w drugim 990 (dane Nieruchomosci-online.pl z 10 maja).
- Średnia cena mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy jest o 10 proc. niższa niż w Toruniu.
- Nowa Wieś Wielka, Dobrcz i Sicienko — to jedyne gminy leżące w sąsiedztwie Bydgoszczy i Torunia, w których ceny domów w ostatnim roku spadły.
- Według danych dotyczących użycia wyszukiwarki portalu Nieruchomosci-online.pl w kwietniu 2022 r., osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Toruniu najczęściej wyszukują lokale do 400 tys. zł (40 proc.) i do 300 tys. zł (34 proc.).
Zachęcamy także do zapoznania się z pełnym raportem, w którym analizujemy ceny w 16 aglomeracjach miejskich. Porównaj swoją aglomerację z innymi regionami.