Porównaj średnie ceny nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze z cenami w pobliskich gminach. Przeczytaj najnowszy raport portalu Nieruchomosci-online.pl „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”.
Aglomeracja gorzowsko-zielonogórska to dwa główne miasta, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra, oraz okoliczne gminy: Lubiszyn, Kłodawa, Santok, Deszczno, Krzeszyce, Bogdaniec, Witnica, Zabór, Nowa Sól, Sława, Kożuchów, Szprotawa. Warto porównać ceny nieruchomości na tych rynkach, aby zdecydować, czy lepiej kupić mieszkanie w większym mieście, czy w sąsiedniej gminie — zwłaszcza że różnice cen bywają znaczne.
Szczegółowe informacje na temat średnich cen ofertowych z rynku wtórnego znajdziesz w raporcie „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”. To pierwsza analiza, który tak dokładnie przedstawia zróżnicowanie cen w aglomeracji gorzowsko-zielonogórskiej. Czego dowiesz się z raportu?
- Średnia cena mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Gorzowie Wielkopolskim jest o 19 proc. niższa niż w Zielonej Górze.
- Chociaż Zielona Góra jest większym miastem niż Gorzów Wielkopolski (kolejno 140 i 121 tys. mieszkańców), to znajdziemy tam o ponad 30 proc. mniej ogłoszeń mieszkań na sprzedaż (dane Nieruchomosci-online.pl z 10 maja).
- Sława to jedyna gmina ościenna, w której nie zanotowano wzrostu średniej ceny mkw. domu.
- Największym zainteresowaniem w Zielonej Górze cieszą się mieszkania z zakresu cenowego do 300 tys. zł. Według danych dotyczących użycia wyszukiwarki portalu Nieruchomosci-online.pl w kwietniu 2022 r., taka kwota interesuje 39 proc. poszukujących.
Warto również przeczytać cały raport, w którym analizujemy ceny w 16 aglomeracjach miejskich. Dzięki temu możesz porównać sytuację w swoim regionie z innymi częściami Polski.