Jak przedstawiają się ceny nieruchomości z rynku wtórnego w aglomeracji łódzkiej? Gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej? Zapoznaj się z naszym najnowszym raportem „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”.
Do głównych lokalizacji w aglomeracji łódzkiej, poza oczywiście Łodzią, należą m.in. Zgierz, Stryków, Ozorków, Brzeziny, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Wodzierady, Pabianice, Łask i Tuszyn.
Jeśli szukasz nieruchomości z rynku wtórnego w Łodzi lub okolicach, warto porównać średnie ceny ofertowe — może się bowiem okazać, że zakup mieszkania w którejś z gmin ościennych będzie najbardziej opłacalny. Właśnie dlatego warto przeczytać raport „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”, który szczegółowo przedstawia zróżnicowanie cen w Twojej aglomeracji.
Oto kilka przykładowych wniosków z raportu Nieruchomosci-online.pl:
- Ozorków to jedyna podmiejska gmina w aglomeracji, w której mkw. domu kosztuje średnio mniej niż 4 tys. zł.
- W Łodzi największą popularnością cieszą się mieszkania do 300 tys. zł. Takich lokali na Nieruchomosci-online.pl wypatruje 37 proc. poszukujących (dane dotyczące użycia wyszukiwarki w kwietniu 2022 r.).
- Aleksandrów Łódzki to jedyna podmiejska gmina w aglomeracji, w której zaobserwowano spadek cen działek budowlanych. Porównując rok do roku, średnia cena mkw. była w maju niższa o 3 proc.
- 7 proc. — o tyle wzrosła średnia cena mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Łodzi porównując maj 2022 r. do maja 2021 r. To najniższy wzrost spośród wszystkich stolic województw.
Jeśli chcesz porównać aglomerację łódzką z innymi aglomeracjami, przeczytaj cały raport. Łącznie znajdziesz tam dane z 16 regionów.