Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Kupno
  • Ceny nieruchomości w Lublinie i sąsiadujących gminach (RAPORT LOKALNY – marzec 2024)

Ceny nieruchomości w Lublinie i sąsiadujących gminach (RAPORT LOKALNY – marzec 2024)

Rafał Bieńkowski

W najnowszym Raporcie lokalnym możesz zapoznać się z aktualnym poziomem cen na rynku wtórnym w Lublinie i gminach sąsiednich. Zestawiliśmy w nim średnie ceny ofertowe mieszkań, domów i działek budowlanych.

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Z raportu dowiesz się, jak wyglądają ceny nieruchomości w największym mieście regionu — Lublinie, lecz także w gminach w jego otoczeniu: Głusku, Jabłonnie, Jastkowie, Konopnicy, Niedrzwicy Dużej, Niemcach, Strzyżewicach, Świdniku, Wólce. Dzięki temu łatwiej Ci będzie porównać ceny i zdecydować, czy szukać nieruchomości w Lublinie, czy w którejś z pobliskich gmin.

Kilka wniosków z danych z raportu:

  • Średnia cena ofertowa mieszkania z rynku wtórnego w Lublinie powoli zbliża się do granicy 10 tys. zł/mkw. Dla porównania, w gminie Świdnik średnia stawka jest niższa o 2,5 tys. zł.
  • Szukając działki budowlanej pod Lublinem, warto wiedzieć, że najwyższe średnie ceny ofertowe za mkw. występują w gminach Konopnica, Głusk i Niemce.
  • Najtańszą gminą w okolicy w kategorii domów wolnostojących jest Świdnik. Średnia cena ofertowa wynosi tam minimalnie poniżej 5 tys. zł/mkw.

Ceny mieszkań w Lublinie i gminach sąsiednich

 

Ceny domów w Lublinie i pod miastem

 

Ceny działek budowlanych w Lublinie i okolicach

 

 

Chcesz porównać ceny w swoim regionie z cenami w innych częściach Polski? Przeczytaj cały raport. Znajdziesz tam zestawienia cen dla ponad 200 miast i gmin, a także porady pośredników, na co zwrócić uwagę i o co pytać przed zakupem nieruchomości.

CZYTAJ PEŁNY RAPORT
Rafał Bieńkowski

Rafał Bieńkowski - PR Manager w Nieruchomosci-online.pl, który zajmuje się także analizą danych portalu i przygotowywaniem raportów rynkowych. W przeszłości dziennikarz „Gazety Współczesnej”, „Gazety Olsztyńskiej” i „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także