Poważnie zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości w Opolu lub w najbliższej okolicy? Zapoznaj się z najnowszym raportem Nieruchomosci-online.pl „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”. Dzięki zebranym danym poznasz aktualne średnie ceny ofertowe nieruchomości z rynku wtórnego.
Oprócz stolicy regionu, do aglomeracji opolskiej przynależą także takie gminy jak Prószków, Krapkowice, Tarnów Opolski, Chrząstowice, Turawa, Ozimek, Łubniany, Dobrzeń Wielki, Dąbrowa oraz Komprachcice. Decydując się na zakup mieszkania, domu lub działki, warto wiedzieć, jakie są różnice w średniej cenie ofertowej pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Raport „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości” z pewnością będzie przydatny przy podjęciu decyzji, gdzie kupić wymarzoną nieruchomość.
Czego dowiadujemy się z analizy cen w Twojej okolicy?
- Osoby poszukujące mieszkania w Opolu najczęściej interesują się lokalami w kwocie do 400 tys. zł. (41 proc.) oraz 300 tys. zł (34 proc.). Tak wynika z danych dotyczących użycia wyszukiwarki Nieruchomosci-online.pl w kwietniu 2022 r.
- 12 proc. — o tyle wzrosła w Opolu, w ujęciu rok do roku, średnia cena mkw. mieszkania z rynku wtórnego.
- Najdroższą gminą ościenną w segmencie działek jest Prószków (204 zł/mkw.).
- Krapkowice i Prószków to jedyne gminy ościenne, w których zaobserwowano spadek średniej ceny mkw. domów wolnostojących.
Jeśli chcesz wiedzieć, jak kształtują się ceny także poza aglomeracją opolską, zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem. Znajdziesz w nim dane z 16 aglomeracji, dzięki którym lepiej poznasz aktualną sytuację polskiego rynku nieruchomości.